Teknik Gezi

3 Aralık 2021 tarihinde İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanlarının katılımı ile üniversitemizin yeni açılması planlanan Topkapı Yerleşkesi şantiyesine teknik gezi düzenlenmiştir.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi bünyesinde gerçekleşen inşaatın yüklenici firması Atr Yapı A.Ş. ‘dir. 1. Etap olarak Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesinin inşaatı devam etmektedir.

Teknik gezi başlangıcında öğrencileri ve hocalarımızı saha girişinde proje müdürü Gökşin DİNÇER karşılamış ve sahadaki kaba inşaat uygulamaları öğrencilerle beraber incelenmiştir. Projenin kalıp, beton ve donatı işlerinden öğrencilerimize bahseden DİNÇER, betonarme bir yapıda karşılaşılan sorunlara da değinmiştir. Bir inşaat mühendisinin sahada çalışırken nelere dikkat etmesine, lisans eğitiminde öğrencilerin meslek hayatları için neler yapması gerektiğine dikkat çekmiştir.

Saha gezisi sonrası, devam eden imalatlara ait statik ve mimari projeler, konferans salonunda gösterilmiştir. Öğrencilerin derslerde işlediği teorik mühendislik bilgilerini gerçek bir proje üzerinde tecrübe etmeleri ufuk açıcı olmuştur.

Teknik geziye bölümümüz öğretim elemanları Prof. Dr. Zekai CELEP ve Arş. Gör. Muhammed Şükrü YAVAŞ katılmıştır.