YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği % 100 Burslu
İnşaat Mühendisliği % 50 Burslu
İnşaat Mühendisliği % 25 Burslu
Bilgisayar Mühendisliği % 100 Burslu
Bilgisayar Mühendisliği % 50 Burslu
Biyomedikal Mühendisliği % 100 Burslu
Biyomedikal Mühendisliği % 50 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 100 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 50 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Fuar ve Konferans Katılımları
Duyuru Arşivi
Fuar ve Konferans Katılımları

ATLAS-EDCON EĞİTİM KONFERANSI

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi YILMAZ, Atlas-Edcon Ailesi için yılın en önemli buluşmalarından biri olan Atlas Uluslararası Eğitim Konferansına 8-10 Ocak 2016 tarihinde katılım gösterdi. Her yıl yapılan Konferans, bu kez Radisson Blue Otel İstanbul’da düzenlendi. Study Group ve Qatar Havayolları desteği ile gerçekleşen organizasyon kapsamında 70 den fazla çalışan, yerli ve yabancı misafir iki gün süresince mesleki ve kişisel eğitimlerin yanı sıra paneller, seminerler, grup çalışmaları ve sunumlara katılma fırsatı yakaladı..

Konferans kapsamında akademisyenler, sektörün yayıncı kuruluş temsilcileri, konsolosluk ve okul yetkilileri, yerli ve yabancı konuşmacı katılımı ile gerçekleşen “Global Language Travel” ve “Global Higher Education Mobility” konulu panel büyük ilgi gördü. Panelde Prof. Dr. Fevzi YILMAZ “İngiltere ve ABD’de Üniversiteler ve Rekabet” başlıklı sunum yapmıştır.

Konferans sırasında grup bünyesinde 10. yılını tamamlayan çalışanlarına plaket ve bütün katılımcılara ise sertifikaları sunuldu.

Bu önemli organizasyonla başlanılan 2016 yılında da hedef olarak öğrencilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde kurumu sürekli geliştirmek ve yenilemek.

 

ALUTEAM 17. ULUSLARARASI PENCERE FUARINA KATILDI

ALUTEAM 9-12 Mart tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 17. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı’nda 14. Salon 25- B No’lu standında dört gün boyunca misafirlerini ağırladı ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

10 Mart Perşembe günü İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Çapan moderatörlüğünde “Alüminyum Ustalarına Vefa Buluşmaları” söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşide sektörün duayen isimlerinden Celal Başer ve Ali Karabacak tecrübelerini dileyiciler ile paylaşırken; Alfa Metal Genel Müdürü Ali Bakaner alüminyum sektöründe girişimciliğin önemini vurguladı. Alüminyum alanında birçok ismin yetişmesine katkı sağlayan usta Sadettin Tan uzun yıllar yorulmadan sektörde kalabilmenin sırlarını anlattı. Söyleşi sonunda ülkemizde alüminyum sektörünün gelişmesine büyük katkıları olan sektörün duayenlerine ödülleri takdim edildi.

11 Mart Cuma günü Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz ve Çuhadaroğlu Alüminyum Genel Müdür Yardımcısı Dr. Metin Yılmaz’ın sunumlarıyla Alüminyum Sektör Değerlendirmesi semineri gerçekleştirildi. Seminerde Prof. Dr. Fevzi Yılmaz “Türkiye Alüminyum Sektörü ” konusunu dinleyiciler ile paylaşırken; Dr. Metin Yılmaz “Fırsatlar, Tehditler ve Sektörün Yarını” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Fuarın son günü olan 12 Mart Cumartesi günü Üniversitemiz, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) ve Girişimci Alüminyum ve Sanayici İş Adamları Derneği (GALSİAD) ortaklığında ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle hayata geçen Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi Güdümlü Projesi Tanıtım Toplantısı yapıldı. Toplantı öncesinde ALUTEAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Koç, Üniversitemiz ve GALSİAD ortaklığında ve yine İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle 2014- 2015 yılında yürütülen “Alüminyum İmalat Tesislerinde Enerji Verimliliği ve Sera Gazlarının Azaltılması Projesi”nin sonuçlarını katılımcılarla paylaştı ve proje bülteninin tanıtımını yaptı.GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kırboz ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz ALUTEAM Güdümlü Projesi kapsamında konuşmalarını gerçekleştirdiler. Üniversite – Sanayi işbirliğinin önemine ve sektöre katkılarına vurgu yapan Mertöz, böyle bir proje içinde yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretçiler fuar boyunca ALUTEAM standında projeler ve merkezde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı ve yeni projeler konusunda görüşmeler gerçekleştirildi.  • http://mf.fsm.edu.tr/resimler/upload/haber2016-03-23-11-01-22am.jpg
  • http://mf.fsm.edu.tr/resimler/upload/haber22016-03-23-11-01-44am.jpg
  • http://mf.fsm.edu.tr/resimler/upload/42016-03-21-10-19-25am2016-03-23-11-02-20am.JPG
  • http://mf.fsm.edu.tr/resimler/upload/52016-03-21-10-19-25am2016-03-23-11-02-42am.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi